Ratsakool

Suuresti tallis toimuvad ratsatreeningud nii suurtele kui väikestele huvilistele, nii grupis kui ka individuaalselt. Treeninggrupid on meil alati väikesed (3-6 in), nii et ühes trennis on sama tasemega ratsanikud ning treener saab kõigile eraldi tähelepanu pöörata. Trennis võib käia nii üks, kaks või kasvõi viis päeva nädalas. Treeninggruppidega saab liituda vabade kohtade olemasolul või uue grupi loomisel. Eratrenne saab võtta kokkuleppel treeneriga endale sobival ajal. Värsketele hobuhuvilisele soovitame võtta enne käimasoleva grupiga liitumist eratrenne, et tase oleks ühtlane või oodata veidi, kuni avatakse täiesti uus algajate grupp – see juhtub regulaarselt korra või 2 korda aasta jooksul. Oma huvist võid aga juba kohe teada anda!

 

Vaata lähemalt Tunniplaanist

TREENINGUD

Väikelaste trennid

Lapsed vanuses 5-7 eluaastat (vahel ka vanemad lapsed), kes alustavad ratsatreeningutega, vajavad pidevat tähelepanu ning seetõttu ei saa neid paigutada kohe suurde gruppi. Seetõttu pakume väikestele algajatele eratrenni ning treener ütleb, kui laps on valmis ühinema suurema grupiga. Selleks peab ta olema suuteline iseseisvalt hobust valmis panema ja platsil ise hobust juhtima. Lastele kuni 6 a (k.a) on kohustuslik lapsevanema osavõtt. Treeningu pikkus koos hobuse puhastamise ja valmispanemisega on u 1 tund.

_MG_8013.

Mini- ja väikegrupp

Suuresti tallis toimuvad kõik trennid väikestest seltskondades: minigrupi suurus on 3-4 õpilast ja väikegrupis on korraga 5-6 ratsutajat. Nii saavad kõik trennilised treeneri tähelepanu ning juhendamise osaliseks. Üldjuhul toimuvad minigrupi trennid algajatele ratsutajatele ning väikegrupis on juba need, kes oskavad hobust juhtide kõigis hobuse allüüris.

Eratrennid

Kõik meie treenerid pakuvad võimalust kokkulepitud ajal tulla üksi või koos sõbraga eratrenni. Eratrenn on hea võimalus saada endale treeneri jäägitu tähelepanu ning tegeleda just nende kohtadega, kus soovid kõige rohkem edasi areneda. Eratrenni soovitame ka kõigile täitsa esimest korda hobuse selga istujatele, sest sellisel juhul saab treener hobust käekõrval hoida ja kõige paremini uut ratsutajat juhendada. Eratrenni kokkuleppimiseks tasub ühendust võtta soovitud treeneriga.

Sportgrupp

Sport- ehk treeninggrupis käivad edasijõudnud ratsutajad, kes oskavad hobust juhtida kõigis allüüris, on teinud esimesed hüpped ja soovivad ka võistlema asuda. Treeninggrupiga liitumise üheks eelduseks on Eesti Ratsaspordi Liidu rohelise kaardi olemasolu. Üldjuhul komplekteeritakse sportgruppide koosseis sügise alguses ning jälgitakse, et ühes grupis oleks enam-vähem ühe tasemega ratsanikud, et kõik saaksid võrdsel kiirusel edasi areneda. Kes soovivad sportgrupiga liituda, peavad endast teada andma treeninggrupi treenerile või juba Suurestil käies oma praegusele treenerile.