Tunniplaan

Suuresti ratsakool võtab vastu uusi õpilasi- erineva tasemega lapsi, noori ja täiskasvanuid eratrennidesse ja gruppidesse. Algajatele pakume eratrenne seni, kuni hobustega iseseisvalt hakkama saadakse, siis saab vabade kohtade olemasolul liituda mõne grupiga. Kui septembri-oktoobri jooksul koguneb vähemalt 4 algtasemega last vanuses 8+aastat, siis koondame nad uude algtaseme gruppi, mis hakkab toimuma laupäeviti kell 13.15. Algtaseme grupiga liitumiseks tuleb eelnevalt käia vähemalt 5x eratrennis, et grupiga liitudes oleks juba kergem hakkama saada. Kellel tekkis huvi, siis kirjutage, helistage või tulge külla. Tel 5073401, suuresti@gmail.com
KÕIKIDELE TASEMETELE ON ÜKSIKUID VABASID TRENNIKOHTASID- kirjuta või helista ja küsi järgi!
Kui Sa ei soovi ennast mõne kindla trennipäeva või -ajaga siduda ning soovid ratsutada enda lõbuks hobitasemel endale sobivatel aegadel, siis saab ennast ühekordselt registreerida teatud aegadel teatud gruppidesse (vaata allolevat tunniplaani), registreerimiseks helista numbril 5073401.
 • Täiskasvanute algkursus toimub pühapäeviti 16.15-veel paar vaba kohta!
 • 5x algkursus (4 trenni platsil ja viimane on sammumatk maastikul)- 5x algkursuse jooksul õpite selgeks hobustega käitumise põhitõed, õpite hobust karjamaalt ära tooma, teda õigesti puhastama, saduldama ja valjaid pähe panema. Te õpite selgeks hobuse peamised juhtimisvõtted ning õpite hobusega sõitma sammu ja traavi.
5x hind lastele 180 eurot ja täiskasvanutele 205 eur. Grupp alustab kui osalejaid on vähemalt 4 (max 7). Vanuse alampiir on 10a ja ülempiiri pole. Trenniaeg on  laupäeviti 10.30-12.00 (see aeg sisaldab ka hobuse puhastamist ja valmispanemist ja peale trenni hobuse jalutamist). Koha broneerimiseks kirjuta suuresti@gmail.com või kirjuta sõnum Suuresti talli messengeri.
 
 • Kui Sa soovid tulla meie hobustega maastikumatkale, siis laupäeviti ja/või  pühapäeviti toimuvad ilusa ilma korral rahulikud sammumaastikud (vb ka veidi traavi). Osalejatelt eeldame elementaarset ratsutamisoskust ning oskust hobused ise saduldada-45-50 min maastiku hind on 35 eur lapsed ja 40 eur täiskasvanud (meie talli õpilastele hinnasoodustus 5 eur). Vajalik eelnev broneerimine 🙂
Koha broneerimiseks kirjuta suuresti@gmail.com või kirjuta sõnum Suuresti talli messengeri.
 
 • Kes soovib osaleda väheke elavamal maastikumatkal, siis võtke ühendust meie treeneri Anete Li´ga, tel 5161176, temaga saate kokku leppida sobiva aja. Maastikumatk toimub, kui osalejaid on vähemalt 3. Osalejatelt eeldame väga head ratsutamisoskust ja julgust maastikul kiiret galoppi sõita. 45-50 min maastiku hind on 35 eur lapsed ja 40 eur täiskasvanud (meie talli õpilastele hinnasoodustus 5 eur). 
 
* Lastele ja noortele alates 7 eluaastast pakume võimalust liituda juba olemasolevate gruppidega, kui nad saavad hakkama hobuse valmispanemisega ja oskavad hobusega lahtiselt sammu-traavi sõita.
* Lastele ja noortele alates 7 eluaastast, kellel puudub varasem kogemus hobustega, pakume kõigepealt võimalust tulla eratrenni. Eratrennis peab käima seni, kuni on selge hobuse valmispanemine ja õpilane saab hobusega lahtiselt traavis hakkama, peale seda saab liituda grupitrennidega.
* Väikelastele 5-7 aastat pakume ainult eratrenne, mille pikkus on 60 minutit koos hobuse harjamise ja valmispanemise õpetusega.
* Miniponid Arabella ja Epsu ootavad kõige väiksemaid huvilisi vanuses 2-5 aastat ennast paitama ning poni seljas saab käekõrval ka 15 min või 30 min jalutada.
 
Kellel tekkis huvi siis võtke ühendust!!!
 

Treenerite telefoninumbrid:

 • algtaseme eratrennid ja algtaseme kursused- Liina Hõlpus- tel. 5073401 
 • eratrennid ja grupitrennid-Grethe Aikevitsius- tel. 56486364 
 • eratrennid ja grupitrennid – Anete Li Ljäkin-tel. 5161176
 • eratrennid ja grupitrennid – Rene Karus tel. 58376283
 • venekeelsed eratrennid –  Dasha Lemesheva tel 59036784 või kirjuta: suuresti@gmail.com

Suuresti Ratsakoolis ei toimu trenne PUNASTEL PÜHADEL (kui teie trenn jääb sellele päevale, siis seda ei saa teha järgi/ega ette. Kuutasu sellest ei muutu.)

TUNNIPLAAN 2022 

Palun kohale tulla hiljemalt pool tundi enne trenni algust! 

ALGUSGRUPI TÜÜPTASE, INFOTRENNIPÄEVAD TREENER
  

ESMASPÄEV: Ratsastuse trennid

  
16.15VÄIKEGRUPP algtaseme grupp 1-2x nädalasGRETHE AIKEVITSIUS
17:00

VÄIKEGRUPP

kesktaseme grupp 2x nädalasGRETHE AIKEVITSIUS
17:45VÄIKEGRUPP segagrupp1-2x nädalasGRETHE AIKEVITSIUS
18:30VÄIKEGRUPP täiskasvanute grupp-  ühekordne registreerimine trenn toimub 3 õpilasega  50734011-2x nädalasGRETHE AIKEVITSIUS
  

TEISIPÄEV:  Ratsastuse trennid 

  
17:00VÄIKEGRUPP   RENE KARUS
17.45VÄIKEGRUPP  treeninggrupp 2-3x nädalasRENE KARUS
18.30VÄIKEGRUPP  treeninggrupp 2-3x nädalasRENE KARUS
     
     
  

KOLMAPÄEV: 

Ratsastuse- ja hüppetrennid

  
16.15VÄIKEGRUPP kesktaseme grupp2x nädalasGRETHE AIKEVITSIUS
17:00VÄIKEGRUPP hüppetrenn2-3x nädalasGRETHE AIKEVITSIUS
17.45VÄIKEGRUPP segagrupp- ühekordne registreerimine,  trenn toimub 3 õpilasega-   tel 5073401 GRETHE AIKEVITSIUS
18.30VÄIKEGRUPP    
     
     
  

NELJAPÄEV: hüppetrennid

  
     
17.00VÄIKEGRUPP   RENE KARUS
17:45VÄIKEGRUPP treeninggrupp 2-3x nädalasRENE KARUS
18:30VÄIKEGRUPP treeninggrupp 2-3x nädalasRENE KARUS
     
  

REEDE:

  
16.15VÄIKEGRUPP ühekordne registreerimine,  trenn toimub 3 õpilasega-   tel 5073401  
17:00VÄIKEGRUPP 

treeninggrupp

2x nädalasANETE LI LJÄKIN
17:45VÄIKEGRUPP treeninggrupp2-3x nädalas RENE KARUS
18:30VÄIKEGRUPP 

segagrupp 

1-2x nädalas 
SANDRA ANET KALJU
     
     
  

LAUPÄEV:

  
11.00VÄIKEGRUPP

Uus 5x algkursus (kursus algab, kui on 4 registreerunut)

1x nädalasANETE LI LJÄKIN
11.45VÄIKEGRUPP kesktaseme grupp2x nädalasANETE LI LJÄKIN
12.30VÄIKEGRUPP algtaseme grupp1-2x nädalasANETE LI LJÄKIN
13.15VÄIKEGRUPP UUS- väikelaste algtaseme grupp1 x nädalasANETE LI LJÄKIN
14.00VÄIKEGRUPPsegagrupp- ühekordne registreerimine,  trenn toimub 3 õpilasega-   tel 5073401 ANETE LI LJÄKIN
17.00     
  PÜHAPÄEV:    
14.00VÄIKEGRUPP0-TASEME HÜPPETRENN2x nädalasANETE LI LJÄKIN
14.45MINIGRUPPSEGAGRUPP  1-2x nädalasANETE LI LJÄKIN
15.30VÄIKEGRUPP  HÜPPETRENN2x nädalasANETE LI LJÄKIN
16.15VÄIKEGRUPPTÄISKASVANUTE GRUPP1x nädalasLIINA HÕLPUS 
17.00VÄIKEGRUPP    
     
 
 • Hüppetrennidest saavad osa võtta õpilased, kes käivad vähemalt 2x nädalas regulaarselt treeningutes ning kellel on sooritatud Rohelise kaardi eksam.
 • Ratsaliidu võistlustel saavad osaleda õpilased, kes käivad regulaarselt 3x nädalas trennis.
 • ERATRENNID EI OLE TUNNIPLAANIS KIRJAS, NEED AJAD LEPITAKSE TREENERIGA ERALDI KOKKU.

Treeningusse mitteilmumisest tuleb teavitada TREENERIT KIRJALIKULT hiljemalt 24 h enne treeningut!  (meil on selleks igal trennipäeva jaoks oma messengeri grupp, kus käib kogu infovahetus, samuti võib saata treeneri telefoninumbrile sõnumi) Sellisel juhul arvestame puudumisega ja  trenni saab järgi teha.

Hilisema teavitamise korral (kuni 3h enne treeningut) läheb puudumine arvesse vaid väga mõjuva põhjuse korralSellisel juhul tuleb koheselt (lapsevanemal) helistada/kirjutada treenerile ja informeerida teda olukorrast!

Vähem kui 3 h enne trenni algust teavitamise korral või kui puudumisest ei teavitata, läheb trenn läbiviiduna kirja ja seda järgi teha ei saa! 

Puudumisi on võimalik järgi teha vabade kohtade olemasolul PUUDUMISELE JÄRGNEVA KUU LÕPUNI, leppides selles eelnevalt kokku oma treeneriga (järgitegemise soovi korral tuleb öelda treenerile puudumise kuupäev, mida soovitakse järgi teha). Eelmise kuu kasutamata jäänud treeninguid ei saa järgi teha järgmisel kuul antud kuu eest trennitasu maksmata. Kasutamata treeninguid ei saa ümber arvestada kolmandatele isikutele.

Miks on oluline puudumistest õigeaegselt teavitamine (24h enne trenni algust):   

 1. Õpilasel on võimalik puudumine järgi teha;
 2. Teavitamine on oluline, kuna päeva jooksul on palju trenne ja hobused tuleb jagada õpilaste vahel nii, et hobustel oleks võrdne treeningkoormus. 
 3. Treener saab pakkuda vabanenud kohta järgitegemiseks teistele õpilastele. 
 4. Hilise teavitamise korral võib juhtuda, et mõnes grupis tekib olukord, kus nimekirja jääb alles 2 õpilast. Kuna 2 õpilasega trenni ei toimu, siis selle grupi  õpilased tuleb teistele aegadele ringi tõsta- see aga pole aus nende õpilaste ega vanemate suhtes, kes on oma päevakava planeerinud tunniplaani järgi ja peavad nüüd seda muutma.

Trennis käimise lõpetamise soovist tuleb teavitada kirjalikult meiliaadressil suuresti@gmail.com kuu aega ette, see kehtib ka 5x ja 10x kaardi omanikele. Hilisema teavitamise korral on tallil õigus nõuda tasu järgneva kuu või korrakaardi eest. 

 •  Aastaringselt võtame õpilasi vabade kohtade olemasolul vastu juba tegutsevatesse gruppidesse. 
 • Eratrennid ja lisatrennid eelneval kokkuleppel. 

Lisainfot saate meiliaadressil suuresti@gmail.com või telefonil 5073401, Liina.