Tunniplaan

Suuresti ratsakool võtab aastaringselt vastu uusi õpilasi- erineva tasemega lapsi, noori ja täiskasvanuid, nii eratrennidesse kui gruppidesse. Algajatele pakume eratrenne seni, kuni hobustega iseseisvalt hakkama saadakse, siis saab vabade kohtade olemasolul liituda mõne algtaseme grupiga. 

KÕIKIDELE TASEMETELE ON ÜKSIKUID VABASID TRENNIKOHTASID- kirjuta või helista ja küsi järgi!

Kui Sa ei soovi ennast mõne kindla trennipäeva või -ajaga siduda ning soovid ratsutada enda lõbuks hobitasemel endale sobivatel aegadel, siis saab ennast ühekordselt registreerida teatud aegadel teatud gruppidesse (vaata allolevat tunniplaani), registreerimiseks helista numbril 5073401.

 • Täiskasvanute algkursus toimub pühapäeviti 16.15- paar vaba kohta!
 • Kui Sa soovid tulla meie hobustega maastikumatkale, siis laupäeviti ja/või  pühapäeviti toimuvad ilusa ilma korral rahulikud sammumaastikud (vb ka veidi traavi). Osalejatelt eeldame elementaarset ratsutamisoskust ning oskust hobused ise saduldada. Vajalik eelnev broneerimine 🙂
Koha broneerimiseks kirjuta suuresti@gmail.com või kirjuta sõnum Suuresti talli messengeri.
 • Kes soovib osaleda väheke elavamal maastikumatkal, siis võtke ühendust meie treeneri Anete Li´ga, tel 5161176, temaga saate kokku leppida sobiva aja. Maastikumatk toimub, kui osalejaid on vähemalt 3. Osalejatelt eeldame väga head ratsutamisoskust ja julgust maastikul kiiret galoppi sõita. 
* Lastele ja noortele alates 7 eluaastast pakume võimalust liituda juba olemasolevate algtaseme gruppidega, kui nad saavad hakkama hobuse valmispanemisega ja oskavad hobusega lahtiselt sammu-traavi sõita.
* Lastele ja noortele alates 7 eluaastast, kellel puudub varasem kogemus hobustega, pakume kõigepealt võimalust tulla eratrenni. Eratrennis peab käima seni, kuni on selge hobuse valmispanemine ja õpilane saab hobusega lahtiselt traavis hakkama, peale seda saab liituda algtaseme grupitrennidega (kui on vabasid kohtasid).
* Väikelastele 5-7 aastat pakume ainult eratrenne, mille pikkus on 60 minutit koos hobuse harjamise ja valmispanemise õpetusega.
* Poni Epsu ootab kõige väiksemaid huvilisi vanuses 2-5 aastat ennast paitama ning poni seljas saab käekõrval ka 15 min või 30 min jalutada.
 
Kellel tekkis huvi siis võtke ühendust!!!
 

Treenerite telefoninumbrid:

 • algtaseme eratrennid ja algtaseme kursused- Liina Hõlpus- tel. 5073401 
 • eratrennid ja grupitrennid – Grethe Aikevitsius- tel. 56486364
 • eratrennid ja grupitrennid – Anete Li Ljäkin-tel. 5161176
 • eratrennid ja grupitrennid – Rene Karus tel. 58376283
 • venekeelsed eratrennid –  Dasha Lemesheva tel 59036784 või kirjuta: suuresti@gmail.com

Suuresti Ratsakoolis ei toimu trenne PUNASTEL PÜHADEL (kui teie trenn jääb sellele päevale, siis seda ei saa teha järgi/ega ette. Kuutasu sellest ei muutu.)

TUNNIPLAAN

Palun kohale tulla hiljemalt pool tundi enne trenni algust! 

Tunniplaani vaatamiseks mobiilis, tõmba see kahe näpuga suuremaks.
 • Hüppetrennidest saavad osa võtta õpilased, kes käivad vähemalt 2x nädalas regulaarselt treeningutes ning kellel on sooritatud Rohelise kaardi eksam.
 • Ratsaliidu võistlustel saavad osaleda õpilased, kes käivad regulaarselt 3x nädalas trennis.
 • ERATRENNID EI OLE TUNNIPLAANIS KIRJAS, NEED AJAD LEPITAKSE TREENERIGA ERALDI KOKKU.

Treeningusse mitteilmumisest tuleb teavitada TREENERIT KIRJALIKULT hiljemalt 24 h enne treeningut!  (meil on selleks igal trennipäeva jaoks oma messengeri grupp, kus käib kogu infovahetus, samuti võib saata treeneri telefoninumbrile sõnumi) Sellisel juhul arvestame puudumisega ja  trenni saab järgi teha.

Hilisema teavitamise korral (kuni 3h enne treeningut) läheb puudumine arvesse vaid väga mõjuva põhjuse korralSellisel juhul tuleb koheselt (lapsevanemal) helistada/kirjutada treenerile ja informeerida teda olukorrast!

Vähem kui 3 h enne trenni algust teavitamise korral või kui puudumisest ei teavitata, läheb trenn läbiviiduna kirja ja seda järgi teha ei saa!

Puudumisi on võimalik järgi teha vabade kohtade olemasolul PUUDUMISELE JÄRGNEVA KUU LÕPUNI, leppides selles eelnevalt kokku oma treeneriga (järgitegemise soovi korral tuleb öelda treenerile puudumise kuupäev, mida soovitakse järgi teha). Eelmise kuu kasutamata jäänud treeninguid ei saa järgi teha järgmisel kuul antud kuu eest trennitasu maksmata. Kasutamata treeninguid ei saa ümber arvestada kolmandatele isikutele.

Miks on oluline puudumistest õigeaegselt teavitamine (24h enne trenni algust):   

 1. Õpilasel on võimalik puudumine järgi teha;
 2. Teavitamine on oluline, kuna päeva jooksul on palju trenne ja hobused tuleb jagada õpilaste vahel nii, et hobustel oleks võrdne treeningkoormus.
 3. Treener saab pakkuda vabanenud kohta järgitegemiseks teistele õpilastele.
 4. Hilise teavitamise korral võib juhtuda, et mõnes grupis tekib olukord, kus nimekirja jääb alles 2 õpilast. Kuna 2 õpilasega trenni ei toimu, siis selle grupi  õpilased tuleb teistele aegadele ringi tõstma – see aga pole aus nende õpilaste ega vanemate suhtes, kes on oma päevakava planeerinud tunniplaani järgi ja peavad nüüd seda muutma.

Trennis käimise lõpetamise soovist tuleb teavitada kirjalikult meiliaadressil suuresti@gmail.com kuu aega ette, see kehtib ka 5x ja 10x kaardi omanikele. Hilisema teavitamise korral on tallil õigus nõuda tasu järgneva kuu või korrakaardi eest. 

 •  Aastaringselt võtame õpilasi vabade kohtade olemasolul vastu juba tegutsevatesse gruppidesse.
 • Eratrennid ja lisatrennid eelneval kokkuleppel.

Lisainfot saate meiliaadressil suuresti@gmail.com või telefonil 5073401, Liina.