Varasemad laagrid

2023 aasta:

UUS- SUURESTI TALLI ÜHE- JA KAHEPÄEVASED LAAGRID 

Sobivad nii algajatele kui ka oskajamatele ja edasijõudnutele.

Ühepäevane laager sisaldab 1x ratsutamist, 2x toitlustust (lõuna ja õhtusöök), pildistamist koos hobustega, teooriat (räägime lastele, kuidas hobustega ohutult ringi käia ja algajatele õpetame hobuste saduldamist) ja loomulikult korraldame paar mängu.  Laagri algus on hommikul kell 10:00 ja lõpetame kell 19:00. Ühepäevase laagri hind on 78 eurot. Registreerimisel tuleb tasuda 50% laagritasust, mis kinnitab broneeringu.

Päevalaagri toimumise kuupäev (muudetud):  21.08 (viiepäevase laagri esimesel päeval)

 

Kahepäevane laager sisaldab 3x ratsutamist, toitlustust, seltskonnamänge, pildistamist koos hobustega, teooriatundi jm. Ööbimine telkides (telk ja magamise asjad tuleb endal kaasa võtta) või halva ilma korral talli teisel korrusel. Laagri algus kell 10 hommiku ja lõpetame teise päeva õhtul kell 17.00 Kahepäevase laagri hind on 156 eurot. Registreerimisel tuleb tasuda 50% laagritasust, mis kinnitab broneeringu.

Laagri toimumise aeg 26-27.06. ja 21.-22.08 (teisel laagril muudetud kuupäevad, toimub viiepäevase laagri kahel esimesel päeval)

 

 

 5-PÄEVASED LAAGRID:

Algajatele: laager neile, kes pole kunagi hobuse seljas olnud või on veidi ratsutanud, kuid vajavad veel abi:

 1. juuli – 07. juuli- REGISTREERIMINE AVATUD!- SIIA LAAGRISSE VÕTAME VASTU KA OSKAJAID!-REGISTREERIMINE LÕPPENUD!

Oskajatele: laager neile, kes oskavad ise hobuseid valmis panna ja sõidavad juba nii sammu, traavi kui galoppi, aga ei hüppa ning ei ratsuta vabalt looduses:

 1. – 14. juuli –REGISTREERIMINE LÕPPENUD!

Edasijõudnutele: laager neile, kes ratsutavad vabalt kõigis kolmes allüüris nii platsil kui maastikul ning on hüpanud. Laagrisse võib tulla ka oma hobusega ja sellest laagritasu ei muutu. Hobusele on laagri perioodiks garanteeritud vabapidamise koht. Vaba koha olemasolul võib lisatasu eest saada ka boksi.

 1. -21. juuli – 2 VABA KOHTA VEEL!

AUGUSTIS TEEME VEEL ÜHE LISALAAGRI, KUHU VÕIVAD TULLA KÕIKIDE TASEMETEGA LAPSED JA NOORED:

21-25 august- Registreerimine avatud!

Sellel aastal on juba laagri hinna sees on 2 trenni päevas (kolmel päeval) ja 5-päevase laagri hind on 400 eurot. Kes aga soovib teha 1 trenni päevas, siis pakume ka seda võimalust ja sellisel juhul on laagri hind 330 eurot.

Registreerumise kinnitab 50% laagrimaksumuse ulatuses broneerimistasu (kuulub laagrivahetuse hinna sisse). NB! Broneerimistasu ei tagastata laagrivahetuse annuleerimisel (v.a mõjuval põhjusel).

 

2022 suviste ratsalaagrite ajad:

Laagri soodushind 300€ kehtib kuni 31.05!

Algajatele: laager neile, kes pole kunagi hobuse seljas olnud või on veidi ratsutanud, kuid vajavad veel abi:

1) 04. juuli – 08. juuli- pole kohtasid!

Oskajatele: laager neile, kes oskavad ise hobuseid valmis panna ja sõidavad juba nii sammu, traavi kui galoppi:

1) 11. – 15. juuli –pole kohtasid!

2) 15. – 19. august- pole kohtasid!

Edasijõudnutele: laager neile, kes ratsutavad vabalt kõigis kolmes allüüris nii platsil kui maastikul ning on veidi hüpanud. Laagrisse võib tulla ka oma hobusega ja sellest laagritasu ei muutu. Hobusele on laagri perioodiks garanteeritud vabapidamise koht. Vaba koha olemasolul võib lisatasu eest saada ka boksi.

1) 18. -22. juuli – pole kohtasid!

2) 22. – 26. august –pole kohtasid!

Lisalaager, kuhu on oodatud kõikide tasemetega lapsed

1) 08. – 12. august- 4 vaba kohta!

5-päevastesse laagritesse saab soodushinnaga 300€ registreeruda kuni 31.05. Hiljem registreerudes hind 350€. Registreerumise kinnitab 50% laagrimaksumuse ulatuses broneerimistasu (kuulub laagrivahetuse hinna sisse). NB! Broneerimistasu ei tagastata laagrivahetuse annuleerimisel (v.a mõjuval põhjusel).

    Laagrisse registreerumiseks:

 1. Uuri, kas soovitavas laagris on vabu kohtasid (kirjutades suuresti@gmail.com või helistades 5073401 (Liina) 
 2. Lae alla registreerimisleht: Suvelaagri registreerimisleht
 3. Saada registreerimisleht aadressile suuresti@gmail.com
 4. Tasu broneerimistasu, mille suurus on 50% laagrimaksumusest.
 5. Registreerimine on õnnestunud!
 6. Kõige hiljem 2 nädalat enne laagri algust tasuge laagritasu ülejäänud osa.

  5-päevase laagri algus on esmaspäeval kell 10.00, lõpp reedel kell 17.00. Reedel kell 16.00 toimub lastele teatevõistlus, mida vanemad on oodatud vaatama ja peale seda lõpetame laagri pirukate või koogi ja morsiga.

Mis laagris toimub?

 • Ratsutamistreeningud ponide ja hobustega 1x päevas – edasijõudnutele ka hüppetreeningud ja maastikutrennid. Algajad õpivad hobuste eest hoolitsema, treeninguks valmis panema ja hobuste juures õigesti käituma. Ilusa ilmaga toimuvad treeningud õueplatsil, halva ilma korral kolime trennid maneeži.
 • Õhtused tegevused hobustega: voltizeerimine, hobuste kaunistamine, pildistamine hobustega, sadulata kordetreening.   
 • Õpitakse vastavalt tasemele hooldama hobuseid ja varustust.
 • Käiakse rattaga ujumas ja poes.
 • Spordimängud.
 • Teooriatunnid hobuste ja ratsutamise kohta.
 •  Hüppamismaratonid batuudil ja kiikumine.

Laste eest hoolitsevad vastava koolituse saanud atesteeritud spetsialistid. Laagrisse võtame vastu lapsi ja noori vanuses 8 – 17 aastat, laste arv ühes vahetuses on 8-16. Juhul kui ühte laagrivahetusse tuleb vähem kui 8 last, pakutakse teist vahetust – palun märkida teine sobib aeg registreerumisvormis. Laagrid on ööbimisega (ööbitakse maneeži kohal laagritoas), aga soovi korral võib laps ka ööseks koju minna, sellest laagritasu ei muutu. Sooja toitu pakume 3x päevas.

Mida laagrisse kaasa võtta?

 • Mugavad riided ja jalanõud iga ilma jaoks: kindlasti soojad riided – fliis, kampsun, jope; kummikud, tossud, plätud, päevitusriided, oma tekk (magamiskott) ja padi, pesemisvahendid ja rätik. Ratsutamiseks mõeldud püksid ei tohi olla paksude siseõmblustega ja võiksid olla kas liibuvad või alt kummiga, et püksisääred ratsutamise ajal üles ei keriks, ratsutamise jalanõud peaks olema väikese kontsaga ja mitte libeda tallaga. Ratsutamise ajal on kohustuslik kanda ratsakiivrit ehk kaskat, kellel enda oma ei ole, saab kiivri tallist. Turvavest on soovitatav.
 • Sääsetõrjevahendid ja päikesekaitsekreem.
 • Võimalusel kaasa võtta jalgratas. 

Lastel on soovitatav omada elukindlustust.

Laagrid toimuvad Suuresti Tallis,
aadressil: Uus-Suuresti talu, Kulli küla, Raasiku vald, Harjumaa