Hinnakiri

 • Teenuste eest tasumine toimub vastavalt kehtivale hinnakirjale. Hinnakirjas mainimata teenuste hinnad on eraldi kokkuleppel.
 • Kuna heina hinnad on hetkel väga kõrged, siis alates 2023 aasta augustist on ülalpidamise tasu märgitud kahes osas: põhiosa pluss heina hind. Kui heina ostuhind muutub kallimaks/odavamaks, siis see muutub automaatselt kallimaks/odavamaks ka hobuseomanikule, ning tallil pole kohustust sellest kuu aega ette teavitada!!! 
 • Teenuste eest tasumine toimub sularahas või pangaülekandega Suuresti Tall OÜ arvelduskontole EE517700771005500601 LHV pangas.
 • Erahobuste vabapidamise ja täisülalpidamise eest tasumine toimub ettemaksuna eelmise kuu 15-ks kuupäevaks, va arvatud hobuse saabumise kuul, siis peab hoiutasu jooksva kuu eest olema tasutud saabumise päevaks.
 • Suuresti Tall võtab vastu vaid nõuetekohaselt vaktsineeritud hobused, kelle tallis ei ole esinenud hobuste nakkushaigusi viimase 4 nädala jooksul!

Erahobuste omanikele on meil pakkuda 3 erinevat paketti:

1. Vabapidamine 24/7 õues (hobune talli ega maneezi ei kasuta)

 Vabapidamisel hobustel on pidevalt ees puhas vesi, lakukivi ja hein (karjatamisperioodil suurel karjamaal heina ees ei ole). Vabapidamisele tuleva hobuse saame panna kas suurele karjamaale koos ratsakooli hobustega või väiksemale karjamaale, kus on  3-7 erahobust. Suurel karjamaal on olemas korralik varjualune ja puudesalude näol on ka mitu looduslikku varjualust. Väiksematel karjamaadel on olemas varjualused. Hobuseomanikul on võimalus kasutada olmeruume (puhkeruumi kööginurgaga, riietusruumi, dushiruumi ja wc-d), lisatasu eest saab hobuseomanik rentida riietusruumi kappi. Tallis saab kasutada tekkide kuivatusruumi ning sadularuumi. Hobusega saab kasutada väliplatsi. Jõusööta anname hobusele vastavalt kokkuleppele ja vabapidamisel olevate hobuste söötmine on lisatasu eest. Lisatasu eest on hobuse tekitamine, maski, kaitsmete jm panemine hobusele ning hobusega tegelemine ( ka sepa ja arsti külastuse korral), värkimise-/rautamise- ja ravikulud.

Põhiosa 126,67 eur+km (152 eur) +heina hind 115 eur+km (138 eur).   Kokku 241,67 eur+km (290 eur) /1 kuu.

Hobuse pidamine vabapidamisel alla kuu aja- 12,5 eur +käibemaks (15 eur) / 1 päev. 

2. Vabapidamine + maneezi kasutus 

Vabapidamisel hobustel on pidevalt ees puhas vesi, lakukivi ja hein (karjatamisperioodil suurel karjamaal heina ees ei ole). Vabapidamisele tuleva hobuse saame panna kas suurele karjamaale koos ratsakooli hobustega või väiksemale karjamaale, kus on  3-7 erahobust. Suurel karjamaal on olemas korralik varjualune ja puudesalude näol on ka mitu looduslikku varjualust. Hobuseomanikul on võimalus kasutada olmeruume (puhkeruumi kööginurgaga, riietusruumi, dushiruumi ja wc-d), lisatasu eest saab hobuseomanik rentida riietusruumis kappi. Tallis saab kasutada tekkide kuivatusruumi ning sadularuumi. Hobusega saab kasutada pesuruumi. Piiramatult saab kasutada maneezi ja väliplatsi.  Jõusööta anname vastavalt kokkuleppele ja söötmine lisatasu eest. Lisatasu eest on hobuse tekitamine, maski, kaitsmete jm panemine hobusele, hobusega tegelemine ( ka sepa ja arsti külastuse korral), värkimise-/rautamise- ja ravikulud.

Põhiosa 216,67 eur+km ( 260 eur) +heina hind 115 eur+km (138 eur). Kokku 331,67+km (398 eur)/ 1 kuu.

Hobuse pidamine alla kuu aja- 16,67 eur +käibemaks (20 eurot)/1 päev.

3. Täisülalpidamine-hobuse boksikoht koos kõikide ruumide piiramatu kasutamisega

Teenus sisaldab igapäevast bokside puhastamist ning hobuste söötmist kvaliteetse söödaga-hein+omaniku lisasöödad (söötmine 2x päevas kindlatel kellaaegadel). Hinnas sisaldub kindlatel kellaaegadel hobuste õue- ja sisse laskmine. Hobused saavad olla 3-6 hobuse koplites või erisoovi korral ka üksinda või kahekesi eraldi koplis (lisatasu eest). Koplites on hobustel ees puhas joogivesi, lakukivi ja hein (karjatamisperioodil suurematel karjamaadel heina ees ei ole). Väiksemates koplites on hein ees aastaringselt. Hobuseomanikul on võimalus kasutada olmeruume (puhkeruumi kööginurgaga, riietusruumi, dushiruumi ja wc-d) ja tasuta riietusruumis asuvat lukustatavat kappi. Tallis saab kasutada hobuste pesuruumi ning tekkide kuivatusruumi. Erahobuste omanikele on eraldi 2 privaatset sadularuumi. Lisatasu eest on hobuse tekitamine, maski, kaitsmete jm panemine hobusele, teistest erineval ajal hobuse õue-sisse laskmine ja lisasöötade andmine, heina heinavõrku panemine, heina leotamine, hobusega tegelemine (ka sepa ja arsti külastuse korral), värkimise-/rautamise- ja ravikulud.

Põhiosa 366,67 eur+km (440 eur)+ heina hind 115 eur+km (138 eur). Kokku 481,67+km (578 eur)/ 1 kuu.

Hobuse pidamine alla kuu aja 25 eur+käibemaks (30 eurot)/1 päev + lisateenuste tasud

Boksikohtasid on võimalik broneerida helistades telefonil 5073401-Liina või kirjuta suuresti@gmail.com või kirjuta Facebookis Suuresti Tallile. 

Lisateenused:

Kõikide lisateenuste tellimise ja ka lõpetamise soovist tuleb eelnevalt kirjalikult talliomanikku teavitada (messengeris või meili teel), ainult talli tahvli peale kirjutamisest ja tallitöötajale ütlemisest ei piisa (va toimingud, mille te lepite kokku tallitöötajaga ja maksate otse talle).

 • Maneezi, tallivahe, pesuboksi kasutamine või valmispanemise boksi kasutamine sepa, arsti, massööri vms puhul (vabapidamisel hobustele või teiste tallide hobustele) 10 eur+ käibemaks (12 eur) /tund
 • Boksi kasutamine kuni 1 ööpäev Suuresti tallis vabapidamisel olevale hobustele
 • 12,5 eur+km (15 eur) (vabapidamine 24/7  paketi hobustele),
 • 8,33 eur+km (10 eur) (vabapidamine 24/7 +maneez paketi hobustele)
 • Erakoppel-1-2 hobust eraldi väiksemas koplis 16,67 eur+km (20 eur) /kuu
 • kapi kasutamine vabapidamisel olevate hobuste omanikel 5eur+km (6 eur)/kuu

Lisateenused vaid täisülapidamisel olevate hobuste omanikele:

 • Tekitamine 16,67 eur+käibemaks (20 eur) /kuu -1 tekk
 • Kopli kaitsmed 4 tk jms 16,67 eur+käibemaks (20 eur) /kuu
 • Kopli kaitsmed 2 tk jms 10 eur+käibemaks (12 eur) /kuu
 • hobuse mask, kõrvad jms 10 eur+km (12 eur) /kuu
 • boksis heina võrku panemine 50 senti+km (60 senti)/1 kord
 • heina leotamine 50 senti+km(60 senti)/1 kord
 •  
 • Järgnevad lisateenused on võimalikud vaid juhul kui tallitöötajal on aega ja temaga on eelnevalt kokku lepitud:
 • eraldi kopeldamine (eri aegadel hobuse sisse-välja viimine), 30 eur+ käibemaks (36 eur) /kuu või 1 eur+käibemaks (1,2 eur)/ 1 kord
 • hobusega tegelemine arsti või sepa külastuse korral (kuni 1h) 5 eur+käibemaks (6 eur)/ 1 kord
 • hobusele rohu andmine või ravimine-hind tallitöötajaga kokkuleppel.
 • vabapidamise hobuse söötmine, tekitamine või temaga tegelemine- hind tallitöötajaga kokkuleppel.

Eelpool mainimata lisateenuste hinnad on kokkuleppel!