Uuele tulijale

Kõik Suuresti Talli ratsutama tulijad peavad läbi lugema meie Talli Kodukorra ning täitma ankeedi, mille leiate siit lehelt, Dokumendid

Ratsakooliga liitumisel (liitumine on vabatahtlik) tuleb täita Ratsakooli vastuvõtu avaldus ja saata see suuresti@gmail.com. 

Lisaks soovitame liituda meie talli kinnise Facebooki grupiga SUURESTI TALL , kuhu me postitame jooksvat infot.

Paluge oma treeneril ennast lisada messengeri gruppi (eeldusel, et olete FB kasutaja), kuhu on koondatud kõik selle treeneri õpilased ja vanemad-seal saab teavitada puudumistest ja sinna postitab treener ka info, kes kellega sõidab.

Facebookis on meil ka avalik leht- Suuresti Tall, mida võite samuti jälgima hakata.

Suuresti Ratsakool omab Haridus- ja Teadusministeeriumi Infosüsteemis registreeritud õppekava koodiga 126597, mille alusel kantakse makstud õppemaks tuludeklaratsioonis koolituskulude alla ning lapsevanemad saavad oma laste eest tasutud õppemaksult tagasi tulumaksu. Tulumaksusoodustus kehtib vaid ratsakooli tundidele (laagri tasudelt tulumaksusoodustust ei saa)!

Kas Suuresti Ratsakooliga liitumine on kohustuslik?

Suuresti Ratsakooliga liitumine ei ole kohustuslik! Kõik lapsed võivad käia Suuresti Tallis ratsatrennides ja Ratsakooliga liitumine pole vajalik. Ratsakooliga liitudes kehtib aga õppemaksule tulumaksusoodustus, ehk tuludeklaratsioonis arvestatakse lapsevanemale tagasi õppemaksult laekunud tulumaks.

Kas mul on vaja esitada Maksuametile arved, et Ratsakoolis käiva lapse trennitasudelt saada tulumaksusoodustust?

Te ei vaja arveid selleks, et saada tulumaksu tagasi, Ratsakool saadab ise Maksuametile kõik vajalikud andmed ja summad, mis kajastuvad teie eeltäidetud deklaratsioonil. Laps on arvatud Suuresti Ratsakooli nimekirja alates avalduse kättesaamise kuust, tagasiulatuvalt kahjuks kooli nimekirja registreerida ei saa ja nendelt trennitasudelt tulumaksu tagasi ei saa!

Kuhu tuleb kanda trennirahad?

Kuukaartide trennitasu peab laekuma Suuresti Tall OÜ arvelduskontole EE517700771005500601 LHV Pank hiljemalt jooksva kuu 10ks kuupäevaks (kui 10s kuupäev on nädalavahetus, siis uue nädala esmaspäevaks), kui pole eelnevalt kokku lepitud teisiti. Uutel klientidel tuleb trenniaja broneeringu kinnitamiseks (eratrenn, grupitrenn, maastik, jms) tasuda ülekandega trennitasu, mida me ei tagasta, kui klient kohale ei ilmu. Makstud trennitasu tagastame juhul, kui puudumisest teavitatakse rohkem kui 24h enne trenni algust. Esimesel trennikuul peab kuutasu olema tasutud enne esimesse trenni tulemist! 5x ja 10x kaardid tuleb osta enne kaardi esimest korda. Trennitasude summad on määratud hinnakirjas. Ratsakoolis kehtib kas kuukaart või 5x ja 10 x kaart. Hilinenud laekumised, sularahamaksed ja 1x trennitasud ei lähe õppetasudena arvesse ja nendelt tulumaksusoodustust ei saa!

Millal tuleb puudumistest teavitada?

Puudumisest tuleb teavitada hiljemalt 24 h enne trenni. Hilisema teavitamise korral läheb see kord tehtud trennina kirja.  Õigeaegselt teavitatud puudutud trenne saab järgi teha vabade kohtade olemasolul puudumisele järgneva kuu lõpuni.

Millal tuleb teavitada, kui on soov lõpetada meie juures ratsutamisega (kehtib ka juhul kui soovitakse teha pikem paus-kuu või rohkem)?

Trennis käimise lõpetamise soovist, või kui soovitakse teha suvel pikem paus, tuleb teavitada kirjalikult meiliaadressil suuresti@gmail.com kuu aega ette, see kehtib ka 5x ja 10x kaardi omanikele. Hilisema teavitamise korral on tallil õigus nõuda tasu järgneva kuu või korrakaardi eest. 

Mida on vaja alustaval ratsutajal?

Esialgu ei pea ostma kohe isiklikku ratsavarustust ega uusi kalleid ratsariideid, vaid saab kasutada olemasolevaid riideid. Ratsutamiseks mõeldud püksid ei tohi olla paksude siseõmblustega ja võiksid olla kas liibuvad või alt kummiga, et püksisääred ratsutamise ajal üles ei keriks (retuusid), ratsutamise jalanõud peaks olema väikese kontsaga ja mitte libeda tallaga (vihmaste ilmadega peavad olema kummikud). Ratsutamise ajal on kohustuslik kanda ratsakiivrit ehk kaskat, kellel enda oma ei ole, saab kiivri tallist. Turvavest on soovitatav, kohustuslik siis, kui alustame hüppetrennidega. Kui tundub, et ratsutamisega soovitakse pikemalt tegeleda, siis esimese isikliku asjana soovitan osta kaska.

Vaata ka: Suuresti Ratsakooli õppekava

Õppeasutus:                                       Suuresti Ratsakool
Õppekava kood:                                 126597
Õppekava nimetus:                            Ratsasport
Õppekava nimetus inglise keeles:   Suuresti Riding School
Valdkond:                                             sport
Õppekava maht:                                  600 tundi
Registreeritud:                                     9.04.201