Uuele tulijale

Kõik Suuresti Talli ratsutama tulijad peavad läbi lugema meie Talli Kodukorra ning täitma ankeedi, mille leiate siit lehelt, Dokumendid

Ratsakooliga liitumisel tuleb täita Suuresti ratsakooli vastuvõtu avaldus ja saata see suuresti@gmail.com. 

Lisaks soovitame liituda meie talli kinnise grupiga SUURESTI TALL , kuhu me postitame jooksvat infot. 

Facebookis on meil ka avalik leht- Suuresti Tall, mida võite samuti jälgima hakata.

Suuresti Ratsakool omab Haridus- ja Teadusministeeriumi Infosüsteemis registreeritud õppekava koodiga 126597, mille alusel kantakse makstud õppemaks tuludeklaratsioonis koolituskulude alla ning lapsevanemad saavad oma laste eest tasutud õppemaksult tagasi tulumaksu. Tulumaksusoodustus kehtib vaid ratsakooli tundidele (laagri tasudelt tulumaksusoodustust ei saa)!

Kas Suuresti Ratsakooliga liitumine on kohustuslik?

Suuresti Ratsakooliga liitumine ei ole kohustuslik! Kõik lapsed võivad käia Suuresti Tallis ratsatrennides ja Ratsakooliga liitumine pole vajalik. Ratsakooliga liitudes kehtib aga õppemaksule tulumaksusoodustus, ehk tuludeklaratsioonis arvestatakse lapsevanemale tagasi õppemaksult laekunud tulumaks.

Kas mul on vaja esitada Maksuametile arved, et Ratsakoolis käiva lapse trennitasudelt saada tulumaksusoodustust?

Te ei vaja trennitasude arvet selleks, et saada tulumaksu tagasi, Ratsakool saadab ise Maksuametile kõik vajalikud andmed ja summad, mis kajastuvad teie eeltäidetud deklaratsioonil. Laps on arvatud Suuresti Ratsakooli nimekirja alates avalduse kättesaamise kuust, tagasiulatuvalt kahjuks kooli nimekirja registreerida ei saa ja nendelt trennitasudelt tulumaksu tagasi ei saa!

Kuhu tuleb kanda trennirahad?

Kuukaartide trennitasu peab laekuma Suuresti Tall OÜ arvelduskontole hiljemalt jooksva kuu 10ks kuupäevaks (kui 10s kuupäev on nädalavahetus, siis uue nädala esmaspäevaks), kui pole eelnevalt kokku lepitud teisiti. Esimesel kuul peab kuutasu olema tasutud enne esimesse trenni tulemist! Trennitasude summad on määratud hinnakirjas. Ratsakoolis kehtib kas kuukaart või 5x ja 10 x kaart. Hilinenud laekumised, sularahamaksed ja 1x trennitasud ei lähe õppetasudena arvesse ja nendelt tulumaksusoodustust ei saa!

Mida on vaja alustaval ratsutajal?

Esialgu ei pea ostma kohe isiklikku ratsavarustust ega uusi kalleid ratsariideid, vaid saab kasutada olemasolevaid riideid. Ratsutamiseks mõeldud püksid ei tohi olla paksude siseõmblustega ja võiksid olla kas liibuvad või alt kummiga, et püksisääred ratsutamise ajal üles ei keriks (retuusid), ratsutamise jalanõud peaks olema väikese kontsaga ja mitte libeda tallaga (vihmaste ilmadega peavad olema kummikud). Ratsutamise ajal on kohustuslik kanda ratsakiivrit ehk kaskat, kellel enda oma ei ole, saab kiivri tallist. Turvavest on soovitatav, kohustuslik siis, kui alustame hüppetrennidega. Kui tundub, et ratsutamisega soovitakse pikemalt tegeleda, siis esimese isikliku asjana soovitan osta kaska.

Vaata ka: Suuresti Ratsakooli õppekava

Õppeasutus:                                       Suuresti Ratsakool
Õppekava kood:                                 126597
Õppekava nimetus:                            Ratsasport
Õppekava nimetus inglise keeles:   Suuresti Riding School
Valdkond:                                             sport
Õppekava maht:                                  600 tundi
Registreeritud:                                     9.04.201