Ratsalaagrid

Suuresti Tall on korraldanud ratsalaagreid juba 9 aastat, enne seda toimusid laagrid Nuhja tallis, nii et laagrikogemust on meil kokku juba paarkümmend aastat. 

2023/2024 ratsalaagrite ajad:

2023/2024 õppeaasta koolivaheaegadel korraldame lastele päevalaagreid.

Esimesed päevalaagrid toimuvad oktoobri lõpus. Laagrite algus kell 10.00 ja lõpp kell 18.00 Laagris on kaks toidukorda-lõuna ja õhtusöök. Algajate laagris õpime selgeks põhilised ohutusreeglid hobustega tegelemisel, lapsed õpivad hobuseid puhastama ja saduldama ning trennijärgselt varustuse eest hoolitsema. Algajate laagris on 1 ratsatrenn. Oskajate ja edasijõudnute laagris on 2 trenni. 

23.10 toimub päevalaager algajatele ja väheke oskajatele (päevalaagri hind 78 eur)

24.10. toimub intensiivsem päevalaager oskajamatele lastele ja noortele (päevalaagri hind 95 eur)

NB! Korraldajal on õigus 2 laagrit ühele päevale kokku lükata, kui osalejaid on vähe, see ei tähenda, et kummagi päevalaagri plaan muutuks.

 

    Laagrisse registreerumiseks:

 1. Uuri, kas soovitavas laagris on vabu kohtasid (kirjutades suuresti@gmail.com või helistades 5073401 (Liina) 
 2. Lae alla registreerimisleht (1-päevase laagri puhul pole registreerimisleht vajalik, piisab meili saatmisest): Suvelaagri registreerimisleht
 3. Saada registreerimisleht aadressile suuresti@gmail.com
 4. Tasu broneerimistasu, mille suurus on 50% laagrimaksumusest.
 5. Registreerimine on õnnestunud!
 6. Kõige hiljem 2 nädalat enne laagri algust tasuge laagritasu ülejäänud osa.

  5-päevase laagri algus on esmaspäeval kell 10.00, lõpp reedel kell 17.00. Reedel, algusega kell 16.00 toimub vastavalt laagrilaste tasemele kas teatevõistlus või juhtimisparkuur. Vanemad on oodatud seda vaatama ja kaasa elama,  peale seda lõpetame laagri pirukate või koogi ja morsiga.

 

Mis 5-päevases laagris toimub?

 • Ratsutamistreeningud ponide ja hobustega 1-2x päevas – vastavalt tasemele. Edasijõudnute laagrivahetuses toimuvad ka hüppetreeningud ja maastikutrennid. Algajad õpivad hobuste eest hoolitsema, treeninguks valmis panema ja hobuste juures õigesti käituma. Ilusa ilmaga toimuvad treeningud õues, halva ilma korral kolime trennid maneeži.
 • Ratsamatk (vastavalt laagris osalejate tasemele ja ilmastikule)
 • Õhtused tegevused hobustega: voltizeerimine, hobuste kaunistamine, pildistamine hobustega, sadulata kordetreening. 2x trenniga päevas toimub peale õhtusööki õhtune trenn.
 • Õpitakse hooldama hobuseid ja varustust.
 • Ujumine ilusa ja sooja ilma korral
 • mitmesugused ühised mängud.
 • Teooriatunnid hobuste ja ratsutamise kohta.
 •  Hüppamismaratonid batuudil ja kiikumine.

Laste eest hoolitsevad vastava koolituse saanud atesteeritud spetsialistid. Laagrisse võtame vastu lapsi ja noori vanuses (6)  7 – 17 aastat, laste arv ühes vahetuses on kuni 16 last. Juhul kui ühte laagrivahetusse tuleb vähem kui 10 last, pakutakse teist vahetust – palun märkida teine sobib aeg registreerumisvormis. Laagrid on ööbimisega (ööbitakse maneeži kohal laagritoas), aga soovi korral võib laps ka ööseks koju minna, sellest laagritasu ei muutu. Sooja toitu pakume 3x päevas.

Mida laagrisse kaasa võtta?

 • Mugavad riided ja jalanõud iga ilma jaoks: vajadusel soojad riided – fliis, kampsun, jope; kummikud, tossud, plätud, päevitusriided. Ratsutamiseks mõeldud püksid ei tohi olla paksude siseõmblustega ja võiksid olla kas liibuvad või alt kummiga, et püksisääred ratsutamise ajal üles ei keriks, ratsutamise jalanõud peaks olema väikese kontsaga ja mitte libeda tallaga. Ratsutamise ajal on kohustuslik kanda ratsakiivrit ehk kaskat, kellel enda oma ei ole, saab kiivri tallist. Turvavest on soovitatav.
 • oma tekk (magamiskott) ja padi, pesemisvahendid ja rätik.
 • Sääsetõrjevahendid ja päikesekaitsekreem.
 • Võimalusel jalgratas-me saame minna siis jalgrattaga ujuma ning ühel päeval ka poodi 🙂
 • Lastel on soovitatav omada elukindlustust.

Laagrid toimuvad Suuresti Tallis,
aadressil: Uus-Suuresti talu, Kulli küla, Raasiku vald, Harjumaa