Ratsalaagrid

Suuresti Tall on korraldanud ratsalaagreid juba 8 aastat, enne seda toimusid laagrid Nuhja tallis, nii et laagrikogemust on meil kokku juba paarkümmend aastat. 

2023 suviste ratsalaagrite ajad:

 

Algajatele: laager neile, kes pole kunagi hobuse seljas olnud või on veidi ratsutanud, kuid vajavad veel abi:

1) 03. juuli – 07. juuli

Oskajatele: laager neile, kes oskavad ise hobuseid valmis panna ja sõidavad juba nii sammu, traavi kui galoppi, aga ei hüppa ning ei ratsuta vabalt looduses:

1) 10. – 14. juuli 

2) 07. – 11. august (siia vahetusse võtame ka algajaid, kui algajate vahetuse kuupäev ei sobi või vahetus on täis saanud)

Edasijõudnutele: laager neile, kes ratsutavad vabalt kõigis kolmes allüüris nii platsil kui maastikul ning on hüpanud. Laagrisse võib tulla ka oma hobusega ja sellest laagritasu ei muutu. Hobusele on laagri perioodiks garanteeritud vabapidamise koht. Vaba koha olemasolul võib lisatasu eest saada ka boksi.

1) 17. -21. juuli 

2) 14. – 18. august 

Sellel aastal on juba laagri hinna sees on 2 trenni päevas (kolmel päeval) ja 5-päevase laagri hind on 400 eurot. Kes aga soovib teha 1 trenni päevas, siis pakume ka seda võimalust ja sellisel juhul on laagri hind 330 eurot.

Registreerumise kinnitab 50% laagrimaksumuse ulatuses broneerimistasu (kuulub laagrivahetuse hinna sisse). NB! Broneerimistasu ei tagastata laagrivahetuse annuleerimisel (v.a mõjuval põhjusel).

    Laagrisse registreerumiseks:

 1. Uuri, kas soovitavas laagris on vabu kohtasid (kirjutades suuresti@gmail.com või helistades 5073401 (Liina) 
 2. Lae alla registreerimisleht: Suvelaagri registreerimisleht
 3. Saada registreerimisleht aadressile suuresti@gmail.com
 4. Tasu broneerimistasu, mille suurus on 50% laagrimaksumusest.
 5. Registreerimine on õnnestunud!
 6. Kõige hiljem 2 nädalat enne laagri algust tasuge laagritasu ülejäänud osa.

  5-päevase laagri algus on esmaspäeval kell 10.00, lõpp reedel kell 17.00. Reedel, algusega kell 16.00 toimub vastavalt laagrilaste tasemele kas teatevõistlus või juhtimisparkuur. Vanemad on oodatud seda vaatama ja kaasa elama,  peale seda lõpetame laagri pirukate või koogi ja morsiga.

 

Mis laagris toimub?

 • Ratsutamistreeningud ponide ja hobustega 1-2x päevas – vastavalt tasemele. Edasijõudnute laagrivahetuses toimuvad ka hüppetreeningud. Algajad õpivad hobuste eest hoolitsema, treeninguks valmis panema ja hobuste juures õigesti käituma. Ilusa ilmaga toimuvad treeningud õues, halva ilma korral kolime trennid maneeži.
 • Ratsamatk (vastavalt laagris osalejate tasemele ja ilmastikule)
 • Õhtused tegevused hobustega: voltizeerimine, hobuste kaunistamine, pildistamine hobustega, sadulata kordetreening.   
 • Õpitakse hooldama hobuseid ja varustust.
 • Ujumine hea ja sooja ilma korral
 • Spordimängud.
 • Teooriatunnid hobuste ja ratsutamise kohta.
 •  Hüppamismaratonid batuudil ja kiikumine.

Laste eest hoolitsevad vastava koolituse saanud atesteeritud spetsialistid. Laagrisse võtame vastu lapsi ja noori vanuses 7 – 17 aastat, laste arv ühes vahetuses on 8-16. Juhul kui ühte laagrivahetusse tuleb vähem kui 8 last, pakutakse teist vahetust – palun märkida teine sobib aeg registreerumisvormis. Laagrid on ööbimisega (ööbitakse maneeži kohal laagritoas), aga soovi korral võib laps ka ööseks koju minna, sellest laagritasu ei muutu. Sooja toitu pakume 3x päevas.

Mida laagrisse kaasa võtta?

 • Mugavad riided ja jalanõud iga ilma jaoks: kindlasti soojad riided – fliis, kampsun, jope; kummikud, tossud, plätud, päevitusriided, oma tekk (magamiskott) ja padi, pesemisvahendid ja rätik. Ratsutamiseks mõeldud püksid ei tohi olla paksude siseõmblustega ja võiksid olla kas liibuvad või alt kummiga, et püksisääred ratsutamise ajal üles ei keriks, ratsutamise jalanõud peaks olema väikese kontsaga ja mitte libeda tallaga. Ratsutamise ajal on kohustuslik kanda ratsakiivrit ehk kaskat, kellel enda oma ei ole, saab kiivri tallist. Turvavest on soovitatav.
 • Sääsetõrjevahendid ja päikesekaitsekreem.
 • Lastel on soovitatav omada elukindlustust.

Laagrid toimuvad Suuresti Tallis,
aadressil: Uus-Suuresti talu, Kulli küla, Raasiku vald, Harjumaa