Ratsalaagrid

Suuresti Tall on korraldanud ratsalaagreid alates 2014 aasta suvest, alates sellest ajast, kui me hobustega Nuhja tallist Suurestile kolisime. Enne seda toimusid laagrid Nuhja tallis, seega laagrite korraldamise kogemust on meil kokku juba üle paarikümne aasta. 
Laagri päevakava on koostatud nii, et laste päev oleks sisustatud lisaks ratsutamisele ka muude huvitavate tegevustega, samas oleme jätnud ka veidi vaba aega, et lapsi mitte väga ära väsitada. Laagri kasvataja on lastega ööpäevaringselt koos. 

2024 ratsalaagrite ajad:

2024 õppeaasta koolivaheaegadel korraldame lastele ka päevalaagreid.

Ühepäevaste laagrite algus kell 10.00 ja lõpp kell 18.00. Ühepäevane laager sisaldab 1x ratsutamist, 2x toitlustust (lõuna ja õhtusöök), pildistamist koos hobustega, teooriat (algajate laagris õpime selgeks põhilised ohutusreeglid hobustega tegelemisel, lapsed õpivad hobuseid puhastama ja saduldama ning trennijärgselt varustuse eest hoolitsema.) ja loomulikult korraldame paar mängu. 

Talvekoolivaheajal:

29.02.2024. toimub päevalaager algajatele ja väheke oskajatele (päevalaagri hind 80 eur).

01.03.2024. toimub päevalaager kesktasemel ja edasijõudnud tasemel lastele ja noortele (päevalaagri hind 80 eur).

Kevadkoolivaheajal:

26.04 ja 27.04 toimuvad päevalaagrid, kus võib osaleda kas 1 päeval või kahel päeval koos ööbimisega (võib ka osaleda ilma ööbimiseta kahel päeval).  Oodatud on kõikide tasemetega lapsed (täiesti algajad või juba edasijõudnumad). Mõlemal päeval on 2 ratsatrenni.  Toitlustamine 2x päevas, ööbima jäävatel lastel teisel päeval 3x.

Päevalaagri hind 80 eur/ 2 päeva koos ööbimisega 175 eur. Kohtade arv on piiratud!

08-09 juunil toimub kahepäevane laager, kus võib osaleda ka ainult ühel päeval (laupäeval, 08.06). Oodatud on kõikide tasemetega lapsed. Esimesel päeval on 2 ratsatrenni ja teisel päeval on 1 ratsatrenn. Saabumine laupäeval 9.30-10.00. Ühepäevase laagri lõpp laupäeval kell 18 ja kahepäevase laagri lõpp pühapäeval kell 16.00. Mõlemal päeval pakume lastele 2x sooja toitu+vahepalad. 1 päeva hind 80 eur/2 päeva hind 175 eur. Kohtade arv on piiratud!

 Päevalaagrisse registreerumiseks:

 1. Uuri, kas soovitavas laagris on vabu kohtasid (kirjutades suuresti@gmail.com või helistades 5073401 (Liina) 
 2. Registreeri siin:  1-2 päevase ratsalaagri registreerimise vorm
 3. Tasu broneerimistasu, mille suurus on 25% laagritasust.
 4. Registreerimine on õnnestunud!
 5. Kogu laagrivahetuse maksumus peab olema tasutud hiljemalt 1 päev enne laagrivahetuse algust, või tasute teise osa sularahas laagrisse saabumisel.

Suvise koolivaheaja 5-päevased ratsalaagrid:

15-19.07. täiesti algajad ja kesktase- 3 vaba kohta!

22-26.07. kõik tasemed –0 vaba kohta!

29.07.-02.08. kesktase ja edasijõudnud- 5 vaba kohta!

Algajad ja veidi oskajad: lapsed ja noored, kes pole kunagi hobuse seljas olnud või on veidi ratsutanud, kuid vajavad veel abi hobuse puhastamisel, saduldamisel, või ei saa veel iseseisvalt ratsutamisega hakkama (peavad olema kordel).

Oskajad, kesktase: lapsed ja noored, kes oskavad ise hobuseid valmis panna ja sõidavad juba nii sammu, traavi kui galoppi, aga ei hüppa (või on mõned korrad hüpanud) ning ei ratsuta vabalt looduses.

Edasijõudnud: lapsed ja noored, kes ratsutavad vabalt kõigis kolmes allüüris nii platsil kui maastikul ning hüppavad trennis kõrgemaid kui 60 cm parkuure.

Edasijõudnumate laagrisse võib tulla ka oma hobusega ja sellest laagritasu ei muutu. Hobusele on laagri perioodiks garanteeritud vabapidamise koht. Vaba koha olemasolul võib lisatasu eest saada ka boksi. 

5-päevase laagri hind on 410 eurot, laagri hinnas sisaldub 2 trenni päevas ( kolmel päeval). Kes aga soovib teha 1 trenni päevas, siis pakume ka seda võimalust ja sellisel juhul on laagri hind 335 eurot.

SOODUSHINNAD KUNI 31.05. Pikendame soodushinnaga registreerimist kuni 30.06.

350 eurot (2 trenni päevas) ja 300 eurot (1 trenn päevas).

Broneerimistasu on 50 eur, mis tuleb tasuda ülekandega Suuresti Tall OÜ arveldusarvele ning ülejäänud raha tasute sularahas laagrisse saabudes. Kogu laagrisumma eest ülekandega tasudes soodushinnad ei kehti!!!

Registreerimine: 5-päevase ratsalaagri registreerimise vorm

Tingimused:

 • Lapse registreerimisega kaasneb broneerimistasu 50 eurot, mis kuulub laagrivahetuse hinna sisse, kuid mida annuleerimisel ei tagastata, kui laagri alguseni on jäänud vähem kui kuu aega. Kui on mõjuv põhjus laagrisse mittetulemiseks (õnnetus, haigestumine), siis saab tasutud raha ümber arvestada näiteks treeninguteks.
 • Broneering jõustub alates broneerimistasu laekumisest ja täidetud registreerimislehe saabumisest.
 • Tasumine toimub ülekandega või sularahas. Kui Te soovite arvet, siis andke sellest teada registreerimislehe saatmisel enne broneerimistasu maksmist (ülekandega tasumise korral). Ülekandega tasudes peab olema kogu laagritasu tasutud ENNE laagri algust.
 • Tasumine Suuresti Tall OÜ arveldusarvele EE517700771005500601; selgitusse panna laagris osaleva lapse nimi.  

    Laagrisse registreerumiseks:

 1. Uuri, kas soovitavas laagris on vabu kohtasid (kirjutades suuresti@gmail.com või helistades 5073401 (Liina) 
 2. Lae alla registreerimisleht Suvelaagri registreerimisleht ja saada registreerimisleht aadressile suuresti@gmail.com või registreeri siin: 5-päevase ratsalaagri registreerimise vorm
 3. Tasu broneerimistasu, mille suurus on 50 eurot.
 4. Registreerimine on õnnestunud!
 5. Kogu laagrivahetuse maksumus peab olema tasutud hiljemalt 1 päev enne laagrivahetuse algust, või tasute sularahas laagrisse saabumisel.

  5-päevase laagri algus on esmaspäeval kell 10.00, lõpp reedel kell 17.00. Reedel, algusega kell 16.00 toimub vastavalt laagrilaste tasemele kas teatevõistlus või juhtimisparkuur. Vanemad on oodatud seda vaatama ja kaasa elama,  peale seda lõpetame laagri pirukate või koogi ja morsiga.

 

Mis 5-päevases laagris toimub?

 • Ratsutamistreeningud ponide ja hobustega 1-2x päevas. Oskajate ja edasijõudnute laagrivahetuses toimuvad ka hüppetreeningud ja maastikutrennid. Algajad õpivad hobuste eest hoolitsema, treeninguks valmis panema ja hobuste juures õigesti käituma. Ilusa ilmaga toimuvad treeningud õues, halva ilma korral maneežis.
 • Ratsamatk (vastavalt laagris osalejate tasemele ja ilmastikule)
 • Õhtused tegevused hobustega: hobuse seljas voltizeerimine, hobuste kaunistamine ja pildistamine hobustega, sadulata kordetreening. 2x trenni korral päevas toimub õhtune trenn peale õhtusööki.
 • Õpitakse hooldama hobuseid ja varustust.
 • Ujumine ilusa ilma korral
 • Mitmesugused ühised mängud.
 • Teooriatunnid hobuste ja ratsutamise kohta.
 •  Hüppamismaratonid batuudil ja kiikumine.
 • Filmiõhtu ja disko
 • Ratastega koos poodi minek 

Laste eest hoolitsevad vastava koolituse saanud atesteeritud spetsialistid. Laagrisse võtame vastu lapsi ja noori vanuses (6)  7 – 17 aastat, laste arv ühes vahetuses on kuni 16 last. Juhul kui ühte laagrivahetusse tuleb vähem kui 10 last, pakutakse teist vahetust – palun märkida teine sobib aeg registreerumisvormis. Laagrid on ööbimisega (ööbitakse maneeži kohal laagritoas), aga soovi korral võib laps ka ööseks koju minna, sellest laagritasu ei muutu. Sooja toitu pakume 3x päevas, toidukordade vahel pakume lisaks tervislikke vahepalasid.

Mida laagrisse kaasa võtta?

 • Mugavad riided ja jalanõud iga ilma jaoks: vajadusel soojad riided – fliis, kampsun, jope; kummikud, tossud, plätud, päevitusriided. Ratsutamiseks mõeldud püksid ei tohi olla paksude siseõmblustega ja võiksid olla kas liibuvad või alt kummiga, et püksisääred ratsutamise ajal üles ei keriks, ratsutamise jalanõud peaks olema väikese kontsaga ja mitte libeda tallaga. Ratsutamise ajal on kohustuslik kanda ratsakiivrit ehk kaskat, kellel enda oma ei ole, saab kiivri tallist. Turvavest on soovitatav.
 • oma tekk (magamiskott) ja padi, pesemisvahendid ja rätik.
 • Sääsetõrjevahendid ja päikesekaitsekreem.
 • Võimalusel jalgratas-me saame minna siis jalgrattaga ujuma ning ühel päeval ka poodi 🙂
 • Lastel on soovitatav omada elukindlustust.

Laagrid toimuvad Suuresti Tallis,
aadressil: Uus-Suuresti talu, Kulli küla, Raasiku vald, Harjumaa